Wiadomości

Wałęsa odleciał na kolejną orbitę: To Cenckiewicz był Bolkiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To naprawdę nie jest fake! We wpisie na Fecebooku Lech Wałęsa stwierdził, że „Bolkiem” jest Sławomir Cenckiewicz, historyk z IPN. Na dowód załączył pismo byłego oficera Milicji Obywatelskiej Jerzego Frączkowskiego. „Kapowałem 6 miesięcy przed urodzeniem” – odpowiedział mu Cenckiewicz.

„Cenckiewicz za sprawę bolka odpowiesz z wielu dowodów wynika że Ty jesteś bolek. Wczoraj tym Panem publicznie oświadczałeś że już się nie podniosę jak dziś wyglądasz . Prawda o Twojej roli w tej sprawie dopadnie Ciebie już niedługo” – (pisownia oryginalna) napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku były prezydent.

Jeśli ktoś nie wierzy, że on naprawdę coś takiego napisał, to oto proszę:

Do zarzutów odniósł się również na Facebooku sam Cenckiewicz. Jak stwierdził, Frączkowski miał na celu „wybielić” historię Wałęsy.

„Dzisiaj ogłoszono kim jest »Bolek« – to ja! Kapowałem na Jana Jasińskiego, Szczepana Chojnackiego, Henryka Jagielskiego, Józefa Szylera i Henryka Lenarciaka już w styczniu i lutym 1971 r. czyli na 5-6 miesięcy przed urodzeniem! (20 VII 1971 r.). »Jestem Bogiem« (Paktofonika) a nie »Bolkiem«! – napisał historyk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!