Wiadomości

Roman Giertych planuje powrót do polityki, ale…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Roman Giertych ujawnił w rozmowie z „Faktem”, że wystartuje w kolejnych wyborach parlamentarnych, najchętniej do Senatu. Mecenas chciałby kandydować z listy zjednoczonej opozycji, ale bez „radykalnej lewicy”.

„Wydaje się, że Romanowi Giertychowi najbliżej do ruchu Polska 2050, bo wsparł na wieczorze wyborczym Szymona Hołowni, kiedy ten kandydował na prezydenta Polski w ubiegłym roku. Czy Hołownia weźmie znanego mecenasa na listę?” – zastanawia się „Fakt”

– Nad składem list wyborczych zaczniemy się zastanawiać, gdy przyjdzie czas ich układania – powiedziaół jednak „Faktowi” lider Polski 2050.

– Pracujemy nad tym, co wspólne dla demokratycznej opozycji, nad wspólnym mianownikiem pozwalającym na budowę jednego silnego bloku wyborczego. Nie zajmujemy się personaliami – powiedział z kolei szef PO Borys Budka.

Działacze PSL zapewniają, że nie prowadzą rozmów z Romanem Giertychem.

– Pierwsze słyszę, że wraca do polityki. Żadnych rozmów nie prowadziliśmy. To ciekawy, na pewno doświadczony polityk, ale takie decyzje dopiero przed nami – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Przyjdzie czas, będziemy podejmowali decyzje. Pana Giertycha pozdrawiam, a szczególnie jego niesłusznie atakowaną córkę, bo to mnie jako ojca zabolało – powiedział z kolei Włodzimierz Czarzasty z SLD.

Krzysztof Bosak także jest sceptyczny co do ewentualnej współpracy z Giertychem…

– Roman Giertych przeszedł w ostatnich latach dużą rewolucję polityczną, artykułuje poglądy i opinie odległe w dużym stopniu od naszych, więc uważam to za mało prawdopodobne – powiedział Krzysztof Bosak.

Wygląda na to, że Romanowi Giertychowi nie będzie łatwo znaleźć ugrupowanie, które zechce przyjąć go z otwartymi ramionami…

/„Fakt”/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!