Wiadomości

Rodzina Vincenta Lamberta: To już jest koniec, jego śmierć jest nieunikniona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rodzina Vincenta Lamberta, który w ubiegłym tygodniu został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu, poinformowała, że jego śmierć jest nieunikniona, a odwołania do ONZ nie przyniosły efektu. Rodzina Francuza opublikowała oświadczenie na stronie internetowej Wspieram Vincenta. Procedura odłączania została podjęta 2 lipca na mocy wyroku Sądu Kasacyjnego.

„Drodzy przyjaciele, którzy tak bardzo nas wspieraliście przez ostatnie 6 lat! Tym razem, to koniec. Nasi prawnicy w ostatnich dniach odwoływali się do ONZ, próbując odwlec wyrok wydany na Vincenta. Na próżno. Śmierć Vincenta jest nieunikniona. Została nałożona tak na niego, jak i na nas” – napisano w oświadczeniu.

Rodzina podziękowała za przyjaźń, miłość, wsparcie i modlitwy, które społeczność międzynarodowa okazywała przez ostatnie lata. „Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się modlić i towarzyszyć naszemu drogiemu Vincentowi w odejściu i skupieniu” – podkreśliła rodzina. Na końcu zaapelowano do dziennikarzy obecnych pod szpitalem o „przyzwoitość i uszanowanie bliskości rodzinnej w tych bolesnych chwilach”.

Vincent Lambert 2 lipca został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu – po dziesięciu latach utrzymywania go w stanie wegetatywnym. Matka chorego odwoływała się do ONZ, ale bez skutku. Kobieta mówiła wprost, że na jej synu dokonuje się morderstwa. Jest zdania, że tak można określić to, co się dzieje.

Powiedziała, że dawała mu łyżeczkę kompotu i łyżeczkę śmietany. Jak oceniła, widać było, że mu to smakuje. Matka zadaje retoryczne pytanie: „Dlaczego nikt nie chce wysłuchać rodziców”. I dodaje: „To jest dramat”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!