Wiadomości

Rodzina uchodźców otrzymuje w Niemczech przeszło 7.300 euro miesięcznie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jako że dotycząca ich procedura azylowa trwała ponad 15 miesięcy, rodzina uchodźców otrzymuje obecnie przeszło 7.300 euro miesięcznie.

Szczegóły dotyczące uposażenia dziesięcioosobowej rodziny uchodźców wyciekły prawdopodobnie z biura imigracyjnego w okręgu lipskim. Kiedy kopia decyzji niemieckiego urzędu imigracyjnego została umieszczona w Internecie, wybuchła prawdziwa burza.

„To skandal, że nasza pomoc społeczna przyznaje niektórym rodzinom uchodźców pieniądze, o jakich zwykli pracownicy mogą tylko pomarzyć … Stosowne prawo musi zostać wdrożone tak szybko, jak to tylko możliwe” – powiedział Kai Wegner, poseł do Bundestagu z Berlina

Według gazety Bild am Sonntag, ponad dwa lata po rwybuchu kryzysu imigracyjnego, 57.693 procedury azylowe wciąż trwają, a co czwarta procedura trwa dłużej niż 15 miesięcy. Osoby ubiegające się o azyl, które czekają tak długo na decyzję, otrzymują zarówno świadczenia dla osób ubiegających się o azyl, jak i pieniądze z pomocy społecznej.

W rezultacie płatności na rzecz osób ubiegających się o azyl ulegają podwojeniu. W przypadku 14.000 spraw, które trwają dłużej niż 15 miesięcy, dodatkowe wydatki wynoszą co najmniej 33 miliony euro rocznie.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!