Europa Świat Wiadomości

Rodzina amerykańskiego turysty, któy zginął w ataku terrorystycznym w Barcelonie pozwała Facebooka, Twittera i Google za wspieranie Państwa Islamskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rodzina turysty z Kalifornii, który został zabity w wyniku ataku terrorystycznego w Barcelonie pozwała Facebooka, Twittera i Google za „branie udziału w pomocy, wspieranie i świadome udzielanie wsparcia dla ISIS”.

Jared Tucker był jedną z 13 osób, które zginęły 17 sierpnia, gdy dżihadysta wjechał samochodem w tłum pieszych na hiszpańskim bulwarze La Rambla.

Trzy córki 42-latka, który w Barcelonie świętował wraz z żoną ich rocznicę, założyły teraz sprawę przeciwko gigantom internetowym.

Według New York Post pozew mówi, że firmy te „przez wiele lat świadomie i lekkomyślnie dostarczały grupie terrorystycznej ISIS kont do korzystania z ich sieci społecznych jako narzędzia rozprzestrzeniania ekstremistycznej propagandy, pozyskiwania funduszy i przyciągnięcia nowych rekrutów„.

Córki są reprezentowane przez matkę oraz prawniczkę- Danelle Sinclair. Sprawa będzie toczyć się w Sądzie Rejonowym w Północnej Kalifornii.

Źródło: newsbook.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!