Wiadomości

Robert Winnicki rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po pojawieniu się informacji o pobycie Roberta Winnickiego w szpitalu polityk wydał oświadczenie. Poseł Konfederacji decydował o rezygnacji z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji.

Dziennikarz Krzysztof Łuksza poinformował, że Robert Winnicki trafił do szpitala, prawdopodobnie z zawałem mięśnia sercowego. Udało nam się nieoficjalnie potwierdzić informację o pobycie Winnickiego w szpitalu oraz zawale. Polityk Konfederacji miał zrezygnować z funkcji przewodniczącego Ruchu Narodowego.

Robert Winnicki zabrał głos ws. swojego stanu zdrowia. „Praca kosztowała mnie więcej, niż byłem w stanie udźwignąć”
Winnicki po kilku godzinach wydał oświadczenie. „Przez ostatnie kilkanaście lat treścią mojego życia, obok rodziny, była praca na rzecz odbudowy idei narodowej i prawicy narodowej w Polsce. Kosztowało to mnóstwo energii i poświęcenia dla sprawy, z których ani minuty nie żałuję, ale też, niestety, szeroko rozumianego zdrowia. Więcej niż, jak się okazuje, byłem w stanie udźwignąć” – zaczął polityk.

Poseł Konfederacji zaznaczył, że „od kilku lat lekceważył różne sygnały ostrzegawcze, które jego organizm wysyłał, łącznie z hospitalizacjami, które przechodził w 2022 roku i w ubiegłych latach”. „Starałem się też nie informować o tym nikogo więcej, niż to było niezbędne. Nadszedł jednak moment, w którym muszę powiedzieć stop. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji” – napisał Winnicki.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!