Wiadomości

Bitwa o Bachmut: skuteczne kontrataki ukraińskiej armii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraińskie wojsko wyparło na kilku odcinkach frontu pod Bachmutem siły wroga.

Rozbito kilka rosyjskich pododdziałów. To kolejny już w ostatnich dniach taktyczny sukces ukraińskiej armii w Bachmucie, która do tej pory prowadziła tam działania defensywne.

O sukcesie poinformowali żołnierze 24 Szturmowego Batalionu “Ajdar”. Jak czytamy – 11 maja wspólnie z innymi formacjami ukraińskiej armii – wyzwolili oni z rąk wroga terytoria na południe od wsi Iwaniwskie.
Rosjanie próbowali otoczyć Bachmut

Jak wynika z załączonej do informacji mapy chodzi o dwa kilkukilometrowe odcinki frontu, gdzie Rosjanie próbowali otoczyć Bachmut od południowego wschodu. Jak napisano, w trakcie walk zadano Rosjanom poważne straty i wróg stracił pododdziały należące do 2 rosyjskich brygad wojsk zmechanizowanych i piechoty.

O poprzednim taktycznym sukcesie na bachmuckim odcinku – ukraińscy żołnierze informowali przedwczoraj, kiedy to udało się im także wyzwolić tam kilkukilometrowy obszar. Niektórzy analitycy, ale też żołnierze wskazują, że Rosjanie w Bachmucie mogą przygotowywać się obecnie do działań obronnych, ale jednocześnie kontynuują swoje ataki, choć już w mniejszym niż wcześniej zakresie.

Kanały prorosyjskie potwierdziły, iż Rosjanie wycofali się z szeregu pozycji na północ od Bachmutu. Odzyskany przez wojska ukraińskie obszar to podobno 10 kilometrów kwadratowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!