Wiadomości

RMF: Premier zawarł “niepisaną umowę” z wiceszefem Komisji Europejskiej ws. zmian w Sądzie Najwyższym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

RMF donosi o kolejnym „sukcesie” dyplomatycznym polskiego rządu, twierdząc, iż premier Mateusz Morawiecki zawarł z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem niepisaną umowę dotyczącą zmian w Sądzie Najwyższym, która miała dawać czas obu stronom na rozwiązanie konfliktu. Miał się o tym nieoficjalnie dowiedzieć reporter RMF FM Patryk Michalski.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, premier obiecał Fransowi Timmermansowi, że gilotyna w Sądzie Najwyższym nie spadnie 3 lipca. Mateusz Morawiecki miał zadeklarować, że w porozumieniu z prezydentem nieco odwlecze reformę w czasie i będzie przekonywał do korekt twardogłowych polityków PiS, dzięki czemu Komisja Europejska miała nie kierować ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

Zdaje się to wpisywać w informację, którą podaliśmy dosłownie chwilę wcześniej, iż jutro prezydent Duda wyda postanowienie prezydenta w sprawie sędzi Gersdorf, przy czym informacja podana została w tonie mogącym sugerować, iż chodzi o odwleczenie zmian:

Jutro prezydent Duda wyda postanowienie prezydenta w sprawie sędzi Gersdorf

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!