Wiadomości

Jakubiak: Sprawy ustawodawcze w Polsce załatwia się na tajnych spotkaniach z przedstawicielami Mosadu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dla mnie największym wstrząsem jest to, że sprawy ustawodawcze w Polsce załatwia się na tajnych spotkaniach z przedstawicielami Mosadu, albo w siedzibach Mosadu, a nie w Sejmie RP — powiedział na antenie telewizji wPolsce.pl poseł Kukiz‘15 Marek Jakubiak, odnosząc się do kwestii nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Podkreślił on, że musi być jasność – albo jest coś w Polsce zabronione, albo nie.

– To były dwa najważniejsze punkty tej ustawy. Być może prezes Kaczyński ma rację, że może one byłyby martwe, ale stanowią one o tym, jak bardzo jest to dla nas temat ważny. Jeśli wykreślono z ustawy dwa penalizujące paragrafy, to wszystko idzie w złym kierunku — ocenił polityk.

Pytany o kwestię relacji Polski z Izraelem przypomniał swój wpis na Twitterze, że to deklaracja, która nic nie wnosi.

– Pan premier mówi, że coś się stało. Nic się nie stało. Nic nie zmieni się w narracji. To oświadczenie premiera, który nie wiadomo, czy za chwilę jeszcze nim będzie, a ono zginie w szufladach. Dlaczego nie mówi się o ważniejszym oświadczeniu? Niemcy powiedzieli ustami ministra spraw zagranicznych, że jedynym odpowiedzialnym za Holokaust i obozy koncentracyjne na terenie okupowanej Polski są Niemcy, a nie to, co Żydzi uważają — dodał poseł Jakubiak.

Wyjaśnił, że Żydzi dziś uważają jedno, a jutro drugie, ale to ich sprawa, a Polska powinna myśleć tylko o swoim interesie, a nie o tym, czy mamy dobre stosunki z Izraelem czy nie.

– Dziś wiemy co innego. Wiemy, że antypolonizm ma miejsce w Izraelu i Nowym Jorku. To jest porażające, że jest on w takiej skali. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy — zwrócił uwagę.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!