Wiadomości

Resort edukacji rozpoczyna przegląd treści podręczników szkolnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Resort edukacji rozpoczyna przegląd treści podręczników szkolnych. Na początek specjaliści przeanalizują podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Jak donosi „Nasz Dziennik”, w tym celu w Ministerstwie Edukacji i Nauki spotkają się eksperci zaproszeni przez prof. Przemysława Czarnka, szefa resortu. O szczegółach prac mówi Radosław Brzózka, szef gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki.

„Spotkają się trzy zespoły ekspertów z nauk humanistycznych, którzy zapoznają się z tym, w jaki sposób podstawy programowe zostały odzwierciedlone w podręcznikach. Na początek specjaliści przeanalizują podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie” – informuje Radosław Brzózka.

„Wiedza przekazywana uczniom ma być podawana nie w oderwaniu od tożsamości cywilizacyjnej Polaków, ale w kontekście kultury łacińskiej, bo w tej kulturze szczególnie pielęgnuje się wszelką naukę, poszukuje się mądrości. Jesteśmy dziedzicami tradycji greckiej, antycznej, ale też tymi, którzy, oświetleni światłem Ewangelii, poszukują prawdy w sposób pozbawiony uprzedzeń i dbają o to, żeby ta prawda była dostępna w sposób powszechny, a nie była jakąś wiedzą tajemną. Niestety, w wielu kulturach i cywilizacjach tak się dzieje, że dostęp do prawdy jest wręcz blokowany” – mówi Brzózka.

/Nasz Dziennik/

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!