Wiadomości

Jacek Sasin przeciwny dymisji Zbigniewa Gryglasa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dymisja Zbigniewa Gryglasa byłaby merytorycznie nieuzasadniona – stwierdził wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z Polsat News.

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek poinformował niedawno, że uchwałami Prezydium Zarządu Krajowego Porozumienia Jarosław Gowina zawieszono i skierowano wnioski o usunięcie z partiiWłodzimierza Tomaszewskiego, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka, Jacka Żalka oraz czterech innych polityków.

Rzecznik partii Magdalena Sroka przekazała następnie, że sąd koleżeński zdecydował o wykluczeniu z Porozumienia ośmiu członków, w tym 3 posłów.

Jak komentował na antenie Polsat News wiceprzewodniczący Porozumienia Marcin Ociepa, wykluczeni z partii politycy, stracili rekomendacje na rządowe posady. – To zależy (czy stracą rządowe posady – red.). Na pewno stracili rekomendację partii. Nie byliby w rządzie, gdyby nie Jarosław Gowin i jego wsparcie – mówił Ociepa. – Nadużyli zaufania i dzisiaj nie mają już tego poparcia, chyba, że będą mieli poparcie innej partii koalicyjnej – dodał polityk.

– Mogę mówić przez pryzmat swojego wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pana ministra Gryglasa. Uważam, że jego dymisja byłaby merytorycznie nieuzasadniona. Bardzo dobrze wypełnia swoją funkcję i myślę, że takie decyzje powinny zapadać dopiero po tym jak sytuacja w Porozumieniu się wyjaśni – komentował sprawę Jacek Sasin w Polsat News.

Polityk podkreślił, że w obecnej chwili najbardziej oczekuje tego, żeby wewnętrzne konflikty w Porozumieniu nie zachwiały stabilnością Zjednoczonej Prawicy. – To jest w tej chwili najważniejsze i cieszę się, że obie strony sporu deklarują, że chcą być częścią Zjednoczonej Prawicy– podkreślił.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!