Wiadomości

Republikanie wypowiedzieli wojnę promowaniu weganizmu i uchwalili „Dni Mięsa”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu Media Narodowe, gubernator Kolorado, Jared Polis, ogłosił sobotę jako „Dzień Bez Mięsa”. Wydarzenie ma zachęcać ludzi do rezygnacji w tym dniu z jedzenia mięsa i wybrania roślinnych alternatyw. Inicjatywa miała m.in. „próbować zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w całym stanie” w dniu diety bezmięsnej. Ma to stanowić mały kroczek w stronę zmieniania nawyków żywieniowych Amerykanów, aby docelowo odejść w jak największym stopniu od hodowli zwierząt. Pomysł szybko spotkał się z krytyką ze strony zarówno farmerów, jak i republikańskich gubernatorów, którzy postulują, aby mięso było nadal spożywane, a władze przestały je oczerniać.

„Myślę, że to, co naprawdę uderzyło naszych producentów i hodowców w całym stanie, to fakt, że proklamacja ta wykluczała produkt, podczas gdy większość proklamacji celebruje produkt” – powiedziała Erin Karney z Colorado Cattleman’s Association. Hodowcy poczuli się „głęboko dotknięci” postawą gubernatora.

Z kolei gubernatorzy z Iowa, Montany, Nebraski i Wyoming odpowiedzieli na pro-wegańską proklamację, uchwalając Dni, a nawet „Miesiące Mięsa”. Mają one być „dniem uznania dla najpowszechniejszego źródła białka dla ludzi, jakim jest mięso”. Gubernator Nebraski, Pete Ricketts, ogłosił dzień 20 marca „Dniem Mięsa w Menu”, wyraźnie zachęcając mieszkańców Nebraski do „kupowania i jedzenia wołowiny, wieprzowiny, kurczaków, jagnięciny lub innego rodzaju mięsa”. Jego zdaniem, dzień bez mięsa jest „bezpośrednim atakiem” na styl życia Nebraski i „podważa bezpieczeństwo żywnościowe”.

W Montanie gubernator Greg Gianforte ogłosił sobotę „Dniem Mięsa Montany”, ale dodał również, że „każdy dzień w Montanie jest mięsnym dniem”. W Wyoming gubernator Mark Gordon, który sam jest posiadaczem ranczo, powiedział, że jego stan będzie obchodził sobotę jako „Dzień Obfitego Mięsa”. Aby nie być gorszym, Kim Reynolds z Iowa podniósł poprzeczkę, ogłaszając cały kwiecień „Miesiącem Mięsnego Stołu” – informuje Free Beacon. Można więc powiedzieć, iż reakcja na bezmięsny dzień okazała się dokładnie odwrotna od tej, jakiej oczekiwali Demokraci.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!