Wiadomości

Represjonowana przez komunistyczne władze opozycjonistka prosi o wsparcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niestety sytuacja osób represjonowanych przez komunistyczne władze polskich opozycjonistów nie jest najlepsza. Jednym z takich smutnych przykładów jest Marlena Grobecka, która przez wiele lat była osobą bezdomną. Teraz prosi o wsparcie w odbudowie domu.

Należąca przed laty do Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego “Solidarność” przy Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu Marlena Grobecka zorganizowała zbiórkę pieniędzy. W opisie poinformowała o swojej bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wyznała, że przez wiele lat zmagała się z bezdomnością. Zdołała ona pozyskać pewien dom, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

– Byłam osobą bezdomną do momentu kiedy udało mi się pozyskać domek do zamieszkania. Jednak stan tego domku okazał się ruiną nienadającą się do zamieszkania. Bym mogła w nim zamieszkać muszę przeprowadzić gruntowny remont i dlatego zbieram na remont pozyskanego domku – wyznała Marlena Grobecka.

Poinformowała, że czeka ją generalny remont, aby doprowadzić lokal do stanu używalności. Ponadto musi wykopać studnię do pobierania wody lub przy odpowiednich środkach złożyć wniosek do lokalnego urzędu o doprowadzenie do jej posiadłości kanalizacji.

– Czeka mnie opróżnienie domku po poprzednich właścicielach, całkowita rozbiórka starego przegniłego dachu, wymiana eternitu na blachodachówkę, odnowienie wnętrza i pomalowanie ścian, wymiana wszystkich okien, obecne są wadliwe i ciężko się otwierają, dwa okna są z jedną szybą. Wstawienie nowych drzwi z futryną. Założenie ogrzewania podłogowego z kominka, (płaszcz wodny + bateria na wypadek braku prądu), ocieplenie budynku, zrobienie od podstaw łazienki z WC, aneksu kuchennego. Doprowadzenie wody do budynku około 30 metrów, założenie przydomowej oczyszczalni nieczystości (obecnie nawet brak szamba) – wylicza była opozycjonistka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!