Wiadomości

Podpalacz z Tarnowa jest znany policji. Jutro prawdopodobnie zostanie przesłuchany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

38-letni mieszkaniec Tarnowa podejrzany o podpalenie jest znany policji, zostanie prawdopodobnie jutro przesłuchany. “Podczas wstępnych rozmów z policjantami przyznał się do zarzucanego mu czynu, natomiast o przesłuchaniu będziemy mówić w prokuraturze” – powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Pożar w bloku przy ul. Przemysłowej w Tarnowie wybuchł przed północą. Ogień pojawił się na klatce schodowej. W wyniku zdarzenia w sumie ewakuowano 36 osób z 32 lokali mieszkalnych. Do dwóch szpitali w Tarnowie oraz szpitali w Brzesku i Dąbrowie Tarnowskiej trafiło 12 osób z objawami zatrucia tlenkiem węgla oraz oparzeniami.

– W nocy pojawiła się informacja o 3 osobach w stanie ciężkim, ale ten stan się poprawił. Wszystkie osoby są w stanie dobrym, niezagrażającym życiu – powiedział asp. szt. Paweł Klimek w trakcie konferencji prasowej zwołanej około godziny 12.

Jak powiedział rzecznik tarnowskiej policji, “zebrany materiał dowodowy – z kamer monitoringu, jak i pierwsze ślady zebrane na miejscu pożaru – świadczy o tym, że jest to podpalenie”. – Został zatrzymany 38-letni mieszkaniec Tarnowa, na chwilę obecną bez stałego zamieszkania. Został zatrzymany przed południem przez tarnowskich policjantów, którzy pracują nad tą sprawą – podał mundurowy.

38-latek w tym momencie znajduje się w policyjnej izbie zatrzymań. Będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia oraz mienia wielkich rozmiarów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – przekazał asp. szt. Paweł Klimek.

Przesłuchanie podejrzanego o podpalenie mężczyzny prawdopodobnie odbędzie się jutro. Jak dodał policjant, “podczas wstępnych rozmów z policjantami przyznał się do zarzucanego mu czynu”. – Jest to mężczyzna znany tarnowskim policjantom, on jest multirecydywistą. Przestępstwa, jakie mu wcześniej zarzucaliśmy to przeciwko zdrowiu i życiu, przeciwko mieniu, w tym momencie zarzucamy mu i przeciwko życiu i mieniu – wyjaśnił tarnowski mundurowy.

– Mieszkał generalnie na terenie miasta, najczęściej w PONON-ie (Punkt opieki nad osobami nietrzeźwymi – red.) – zaznaczył policjant. Jak dodał asp. szt. Klimek, 38-latek “nie miał na koncie żadnych podpaleń, miał na koncie rozboje, kradzieże, włamania i różne przestępstwa przeciwko życiu”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!