Wiadomości

Rehabilitant niepełnosprawnych dzieci zatrzymany pod zarzutem pedofilii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Słupsku zatrzymano mężczyznę podejrzanego o pedofilię. To ratownik medyczny i rehabilitant niepełnosprawnych dzieci Krzysztof R. ze słupskiego Szpitala Wojewódzkiego – informuje Radio Gdańsk.

Prokurator rejonowy w Słupsku Magdalena Gadoś potwierdza, że zatrzymanemu postawiono zarzuty związane z pedofilią. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku Marcin Prusak powiedział, że żadnych nieprawidłowości dotyczących pracy tej osoby nie zgłoszono. Szpital nie wie też nic o zatrzymaniu ratownika przez policję – podaje rozgłośnia.

– Potwierdzam, że osoba, o którą pytała redakcja Radia Gdańsk, jest zatrudniona jako ratownik medyczny na kontrakcie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pediatrycznym, ale my nie otrzymaliśmy żadnych informacji z organów ścigania. Jeżeli takie informacje wpłyną, podejmiemy przewidziane prawem kroki – dodał Prusak.

Według Radia Gdańsk zatrzymany to Krzysztof R., który prowadzi też prywatną praktykę, gdzie rehabilituje niepełnosprawne dzieci. „Policja zabezpieczyła komputer mężczyzny, w którym znaleziono różne materiały o charakterze seksualnym, w tym pedofilskim” – czytamy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!