Wiadomości

Rafał Ziemkiewicz aresztowany przez brytyjskie służby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Publicysta “Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz został aresztowany przez brytyjskie służby. Został zatrzymany na lotnisku Heathrow przy przejściu granicznym. Publicysta “Do Rzeczy” wylądował dzisiaj w Wielkiej Brytanii, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę w Oxfordzie.

Brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Ziemkiewicza, ale jego samego zatrzymały. Z naszych informacji wynika, że publicysta został aresztowany. Ziemkiewiczowi odebrano również leki, które miał przy sobie.

Publicysta przez kilka godzin miał być trzymany na lotnisku, a następnie zaprowadzono do pokoju przesłuchań, gdzie pobrano odciski palców i wykonano zdjęcia. Żona publicysty podkreśla, że służby nie podały powodu, dla którego dokonano aresztowania. Ziemkiewiczowi odebrano ponadto telefon oraz dokumenty, jakie miał przy sobie.

Portal DoRzeczy ustalił, że służby konsularne już wyjaśniają sprawę i są w kontakcie z publicystą. “Trwają odpowiednie czynności wyjaśniające polskich służb konsularnych. Będziemy informować o rozwoju zdarzeń w miarę rozwoju sytuacji” – poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!