Wiadomości

Radomski adwokat oraz promotor bokserski zatrzymani przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Radomski adwokat oraz promotor bokserski zatrzymani przez CBA. Śledztwo dotyczy płatnej protekcji. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy oraz utwierdzenia w przekonaniu o istnieniu takich wpływów.

Jaku ustalano zatrzymani usiłowali wyłudzić od osoby zgłaszającej środki pieniężne w wysokości ponad 500 tys. zł, w zamian za korzystne dla ustalonej osoby rozstrzygnięcia w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali dwie osoby, w tym radomskiego adwokata oraz promotora bokserskiego. Obu zatrzymanym po doprowadzeniu do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, zostały ogłoszone zarzuty powoływania się na wpływy oraz usiłowania dokonania oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt wobec obu zatrzymanych. Funkcjonariusze CBA w Szczecinie przeszukali jednocześnie szereg miejsc powiązanych z ujawnieniem głównego oraz pobocznych wątków prowadzonego postępowania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!