Wiadomości

Radio Zet zapowiada szkolenia ideologiczne dla dziennikarzy, chodzi o LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Informację przekazał naczelny Radia ZET Michał Celeda.

Rozmowa Beaty Lubeckiej z Michałem Szutowiczem, znanym jako „Margot”, została nominowana w konkursie Grand Press w kategorii „Wywiad”. Po decyzji tej na dziennikarkę Radia Zet wylała się fala hejtu. Środowiska lewicowe zarzuciły jej homo- i transfobię, bo… zwracała się do Szutowicza jak do mężczyzny. Ostatecznie organizator podjął decyzję, że nie przyzna w tym roku wyróżnienia w tej kategorii.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, naczelny Radia ZetMichał Celeda przekazał, że dyskusja wokół nominacji za wywiad Beaty Lubeckiej z „Margotem” „skłoniła nas do refleksji na temat debaty publicznej dotyczącej środowiska osób LGBTQ+”.

– Byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy redakcją, która nade wszystko stawia na obiektywizm i rzetelne, merytoryczne dziennikarstwo. Poszanowanie wartości, różnorodności i praw mniejszości pozostaje poza jakąkolwiek dyskusją. Mając na uwadze opinie dotyczące przywołanej rozmowy i żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie szkoleń, których celem będzie uzupełnienie słownictwa i poszerzenie wiedzy na temat wyzwań, przed jakimi stoją osoby LGBTQ+. Chcemy w ten sposób wesprzeć nasze dziennikarki i dziennikarzy w obiektywnym, rzetelnym i adekwatnym relacjonowaniu rzeczywistości związanej z tym środowiskiem – zapowiedział Celeda.

Orwellowska rzeczywistość…

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!