Świat Wiadomości

“Katolik” Joe Biden zapowiada walkę z obrońcami życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu telewizjarepublika.pl kolejne kontrowersje wokół obsady przyszłego gabinetu Joe Bidena. Zdaniem amerykańskich obrońców życia, kandydat zgłoszony przez Demokratę na stanowisko sekretarza ds. zdrowia i opieki społecznej to zwiastun agresywnego, proaborcyjnego kursu nowej administracji. Xavier Becerra, bo o nim mowa, ma długie doświadczenie w podejmowaniu działań prawnych przeciwko organizacjom pro-life.

W poniedziałek Joe Biden ogłosił, że Becerra będzie w jego administracji sekretarzem ds. zdrowia. Prawnik ten, jeśli zostanie to potwierdzone, odegra kluczową rolę w kształtowaniu polityki zdrowia publicznego w czasie pandemii koronawirusa, ale także będzie podejmował decyzje polityczne dotyczące kontrowersyjnych kwestii społecznych.

Zdaniem przewodniczącej „Marszu dla Życia” Jeanne Mancini, Joe Biden dotrzymuje obietnicy, że zostanie najbardziej radykalnie proaborcyjnym prezydentem w historii. Inni obrońcy życia twierdzą, że „Becerra jest agresywnym zwolennikiem aborcji i wrogiem wolnego słowa”.

Jako prokurator generalny Kalifornii Becerra wielokrotnie walczył w sądzie z katolikami i przeciwnikami aborcji, próbując zmusić prowadzone przez obrońców życia ośrodki dla kobiet w nieoczekiwanej ciąży do reklamowania usług aborcyjnych. Popierał także działania największej organizacji proaborcyjnej Planned Parenthood.

Dokonany przez Bidena wybór Becerry na sekretarza Zdrowia i Opieki Społecznej może doprowadzić do wielu konfliktów z grupami obrońców życia, a także z Kościołem katolickim – ocenia agencja CNA.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!