Wiadomości

PZPN: Wszystkie mecze piłkarskie w Polsce bez udziału publiczności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych – tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych – poinformował po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego szef polskiego rządu.

„Mając na uwadze potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Polski, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19, zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje dwa najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27 marca 2020) i Ukrainą w Chorzowie (31 marca 2020) bez udziału publiczności. Wszyscy kibice, którzy zdążyli już dokonać zakupu biletów na te spotkania, otrzymają zwrot pieniędzy” – czytamy w komunikacie PZPN.

Mecze młodzieżowych reprezentacji Polski i reprezentacji Polski kobiet, rozgrywane w naszym kraju, również odbędą się bez udziału publiczności.

PKO Ekstraklasa podjęła decyzję o kontynuowaniu gry, ale bez udziału publiczności. PZPN, stosując się do zaleceń władz państwowych informuje, że rozgrywki Totolotek Pucharu Polski, pierwszej i drugiej ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie mogą mieć charakteru imprez masowych aż do odwołania.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!