Wiadomości

Formalności stało się zadość – Putin wybrany na czwartą kadencję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władimir Putin uzyskał od 73,9 do 77 proc. głosów w wyborach prezydenckich w Rosji – wynika z sondaży (exit-polls) opublikowanych w niedzielę w Moskwie tuż po zamknięciu lokali wyborczych, po godz. 19 polskiego czasu. Agencja TASS, cytując Państwową Komisję Wyborczą poinformowała, że po przeliczeniu głosów w 26,22 proc. punktów wyborczych Putin wygrywa wynikiem 72,61 proc.

Według wstępnych wyników WCIOM (Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej) na dotychczasowego prezydenta głosowało 73,9 proc. wyborców. Fundacja Opinii Publicznej (FOM) podała wynik 77 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza podała po przeliczeniu głosów w 26,22 proc. punktów wyborczych, że Władimir Putin wygrywa wynikiem 72,61 proc.

Z danych exit poll wynika, że na drugim miejscu znalazł się kandydat Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Paweł Grudinin, który uzyskał poparcie na poziomie 11,2 proc. Kolejne zajął Władimir Żyrinowski z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, na którego głosowało 6,7 proc. wyborców.

Czwarta, z poparciem 2,5 proc. jest Ksenia Sobczak. Na piątym miejscu uplasował się Grigorij Jawliński z partii Jabłoko, który uzyskał wynik 1,6 proc. Na szóstym – rzecznik praw przedsiębiorców Borys Titow z poparciem 1,1 proc., a 1 procent zdobył kandydat niezależny Siergiej Baburin. Najgorszy wynik – 0,8 proc. uzyskał Maksim Surajkin z partii „Komuniści Rosji”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!