Jeśli Zachód myślał, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji
Wiadomości

Putin: Rosja ma historyczne prawo do Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W swoim przemówieniu przywódca Federacji Rosyjskiej Władimir Putin stwierdził, że “Rosja ma historyczne prawo do Ukrainy”. Władimir Putin wystąpił w noworocznym przemówieniu podczas wizyty w siedzibie Południowego Okręgu Wojskowego w Rostowie nad Donem.

– Rok 2022 był rokiem trudnych, koniecznych decyzji, które należy uznać za niezbędne dla osiągnięcia przez Rosję pełnej suwerenności – powiedział Putin. – Rosja ma historyczne prawo do Ukrainy, a odzyskanie nad nią kontroli to warunek niepodległości i suwerenności Federacji Rosyjskiej – dodał.

Światowe media podkreślają, że w Sylwestra Władimir Putin wygłosił najdłuższe w swojej karierze prezydenta orędzie na nowy rok. Przemówienie, zamiast na noworocznych życzeniach, skupiało się jednak na przebiegu rosyjskiej inwazji militarnej na Ukrainie. Putin nie ujawnił żadnych planów wskazujących na to, że ma zamiar zakończyć wojnę na terytorium Ukrainy.

Prezydent Federacji Rosyjskiej snuł opowieść, że jego kraj nigdy nie podda się próbom “wykorzystania przez Zachód” Ukrainy do “zniszczenia Rosji”. Jak zapewnił, Rosja walczy na Ukrainie, aby “bronić swojej ojczyzny” i “zapewnić prawdziwą niepodległość swojemu narodowi”. Putin stwierdził także, że państwa Zachodu przez lata “okłamywały Rosję”, przygotowując się do agresji, a dzisiaj “otwarcie się do tego przyznają, już się nie wstydzą. I cynicznie wykorzystują Ukrainę i jej mieszkańców do osłabienia i podzielenia Rosji”. Przywódca tłumaczył również, iż wbrew “obłudnym zapewnieniom” Zachodu o pokojowych intencjach, poszczególne państwa “zachęcały neonazistów” do “walki” z Rosją.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!