Wiadomości

“Mama” i “tata” zamiast “rodzic 1” i “rodzic 2” we włoskich dowodach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sformułowanie matka/ojciec zostaje we włoskich dokumentach osobistych! Słowa te nie zostaną zastąpione wyrażeniami rodzic1/rodzic2, co orzekł niedawno włoski Trybunał Konstytucyjny, który chciał, aby w dokumentach uwzględniano homoseksualnych rodziców.

Rząd Giorgii Meloni zablokował „postęp” lewicowej ideologii i do włoskich dowodów osobistych mają wrócić określenia „matka” i „ojciec”. Minister infrastruktury i lider Ligi Matteo Salvini nie krył swojego zadowolenia. “Mama i tata, najpiękniejsze i najsłodsze słowa na świecie, nie mogą być naruszone” — napisał na Twitterze polityk.

Włoska minister ds. rodziny Eugenia Roccella wyjaśniła, że, decyzja sędziów włoskiego trybunału dotyczy wyłącznie indywidualnego przypadku, czyli pary kobiet, która odwołała się w tej sprawie, a nie całych rodzin. Jak dodała, ci, którzy nie chcą, by w dokumentach wpisywano „matka” i „ojciec”, będą musieli złożyć stosowne odwołanie. Zdaniem wyznawców ideologii LGBT, włoski „rząd stawia pod pręgierzem synów i córki tęczowych rodzin”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!