Wiadomości

Putin przełożył wielką Paradę Zwycięstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek, że z powodu pandemii koronawirusa zdecydował o przełożeniu na inny termin defilady na Placu Czerwonym, która miała się odbyć 9 maja, gdy Rosja obchodzi Dzień Zwycięstwa w II wojnie światowej.

„Aby przygotować paradę 9 maja, jej przygotowanie należałoby rozpocząć już teraz. Jednak zagrożenie związane z epidemią, której szczyt nie został osiągnięty, jest nadal bardzo wysokie. I to nie pozwala mi rozpocząć przygotowań do parady i innych imprez masowych. Dlatego polecam Ministrowi Obrony, szefom organów ścigania i władzom wszystkich szczebli, aby zmienili harmonogram i odłożyli przygotowania do defilady wojskowej na Placu Czerwonym, do defilad w regionach. Aby odłożyć wszystkie masowe wydarzenia publiczne, które zaplanowano z okazji 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa” – poinformował prezydent Rosji.

Władimir Putin podkreślił, że pomimo odroczenia uroczystości Dzień Zwycięstwa obchodzony jest 9 maja, daty tej nie można anulować.

„Każda rodzina będzie wspominać i czcić swoich bohaterów tego dnia. Zrobimy wszystko, aby weterani czuli naszą troskę i wdzięczność, użyjemy wszelkich naszych możliwości” – dodał Putin.

Liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w czwartek w Rosji do 27.938, po wykryciu w ciągu ostatniej doby 3.448 nowych przypadków w 78 regionach kraju. Zmarło w ciągu ostatniej doby 34 pacjentów, a liczba przypadków śmiertelnych od początku epidemii wzrosła do 232.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!