Wiadomości

61 osób z DPS w Bytomiu z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

61 osób z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu – 51 podopiecznych i 10 osób z personelu – jest zakażonych koronawirusem, poinformował w czwartek tamtejszy Urząd Miejski, powołując się na przekazane po południu, na razie cząstkowe, dane sanepidu.

Jak poinformował bytomski Urząd Miasta, w środę pielęgniarki środowiskowe z DPS „Kombatant” pobrały wymazy od 122 podopiecznych i 19 pracowników, przebywających na kwarantannie w tej placówce.

„Testy trafiły do laboratorium i 16 kwietnia poznaliśmy cząstkowe wyniki badań. Z przekazanych cząstkowych informacji wynika, że 51 podopiecznych i 10 pracowników DPS »Kombatant« jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 47 osób przebywających w DPS »Kombatant« wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny. Czekamy na pozostałe wyniki testów” – poinformowali w komunikacie urzędnicy.

Do szpitali trafiło sześcioro podopiecznych ośrodka, którzy mieli objawy wskazujące na zakażenie.

„Działania związane z zabezpieczeniem osób zdrowych i chorych zostaną podjęte niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich wyników badań laboratoryjnych” – podał Urząd Miejski. Obecnie trwa przygotowywanie izolatorium dla chorych i miejsc opieki dla osób zdrowych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!