Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści planują ludobójstwo w Rafah

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił “plan ewakuacji cywilów” z miasta Rafah, w związku z nadciągającym uderzeniem zbrojnym. Według danych w tym palestyńskim mieście schroniło się około 1,5 miliona osób. Głos w sprawie zabrała Organizacja Narodów Zjednoczonych.

“Nie da się osiągnąć celu wojny bez wyeliminowania Hamasu” – podano w oświadczeniu Benjamina Netanjahu. Dlatego, jak wskazał Netanjahu, należy zneutralizować również cztery bataliony stacjonujące w mieście Rafah.  “Jasne jest, że intensywna działalność w Rafah wymaga ewakuacji ludności cywilnej z obszarów walk” – dodano w oświadczeniu.

Do planowanych działań Izraela od razu odniósł się prezydent Palestyny Mahmud Abbas. Stwierdził, że ogłoszony plan dotyczy “eskalacji militarnej” i ma na celu “wypędzenie Palestyńczyków z ich ziemi”. Ponadto działania określono jako “zagrażające światowemu pokojowi”. 

Według “The Jerusalem Post”, biuro prezydenta wezwało Radę Bezpieczeństwa ONZ do podjęcia interwencji w tej sprawie. “Jesteśmy bardzo zaniepokojeni losem ludności cywilnej w Rafah” – przekazał w piątek rzecznik ONZ Stephane Dujarric. “Jasne jest, że ludzi należy chronić, ale nie chcemy widzieć żadnego przymusowego wysiedlenia” – podkreślił.

Około 1,5 miliona Palestyńczyków przybyło do Rafah w poszukiwaniu schronienia przed wojną w pozostałej części Strefy Gazy. Większość z przybyłych tam cywilów mieszka w prowizorycznych domach tuż przy granicy z Egiptem. “Bezprecedensowa gęstość zaludnienia Rafah sprawia, że ochrona ludności cywilnej w przypadku ataków naziemnych jest prawie niemożliwa” – oceniło Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej.

NASZ KOMENTARZ: Próba wysiedlenia 1,5 miliona osób zakończy się kolejną żydowską zbrodnią przeciwko ludzkości. Bez wątpienia dojdzie też do bezpośrednich masakr ludności cywilnej, jakie widzieliśmy już w północnej części Strefy Gazy.

Polecamy również: SKANDAL! Ukraińcy zniszczyli polski cmentarz wojskowy w Brodach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!