Wiadomości

Publiczne pranie brudów w Kukiz’15 – Paweł Kukiz odpowiada Rzepeckiemu, ten nie pozostaje dłużny…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mam SMS-y od Łukasza Rzepeckiego, gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko „jedynkę” w Sieradzu – napisał Paweł Kukiz w odpowiedzi na wpis na facebooku posła Łukasza Rzepeckiego, który oświadczył, że nie wystartuje z list PSL

Jak już pisaliśmy, poseł Łukasz Rzepecki z Kukiz’15 nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z listy PSL – Koalicji Polskiej, choć dostał propozycję „jedynki” w okręgu konińskim.

„Urodziłem się w Zgierzu, pochodzę z Ozorkowa, gdzie byłem radnym, studia ukończyłem na Uniwersytecie Łódzkim natomiast z okręgu sieradzkiego dzięki Państwa zaufaniu, kampanii bezpośredniej i uzyskaniu 9229 głosów z 8 miejsca zostałem wybrany Posłem na Sejm RP.” – przypomina w poście zamieszczonym na facebooku poseł Łukasz Rzepecki.

„Po podpisaniu porozumienia Kukiz’15 z PSL dostałem propozycję startu z 1 miejsca w Koninie (woj wielkopolskie). Do wczoraj usilnie przekonywano mnie bym wystartował z Konina. W porozumieniu programowym wpisane są JOWy. Tłumaczyłem Pawłowi Kukizowi, że nigdy nie byłem w Koninie , nie mam żadnych związków z tym okręgiem. Natomiast nadal przekonywano mnie do startu z okręgu konińskiego. Więc mam pytanie do Pawła Kukiza , gdzie są te jednomandatowe okręgi wyborcze?” – pyta Rzepecki.

Nie podoba mu się również, że na listach PSL znaleźć się też mają osoby związane z ugrupowaniem z terenu Górnego Śląska, których stosunek do Polski nie może nie budzić sprzeciwu…

„Nie mogę również dawać twarzy również z powodu obecności na listach PSL autonomistów śląskich. Ich poglądy są dla mnie nieakceptowalne i powinny być poza debatą publiczną!!” – podkreślił poseł Kukiz’15.

Poseł Kukiz’15 nie chce kandydować z jednego komitetu wyborczego ze ślązakowcami

Jego wpis skomentował Paweł Kukiz, który stwierdził, że ma SMS-y, gdzie Rzepecki „raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko jedynkę w Sieradzu”.

„Jeszcze dziś rano (o 09:58) Łukasz dzwonił do mnie z pytaniem, czy »jedynkę« w Koninie jest aktualna. Że skoro nie »jedynkę« w Sieradzu to niech będzie Konin. Odpowiedziałem, że juz aktualna nie jest. Po tej informacji zrobił konferencje i swój wpis. Mam SMS-y gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko »jedynkę« w Sieradzu” – napisał w sobotę wieczorem Kukiz.

Odpowiedział mu poseł Rzepecki.

„Pawle, nie masz racji na temat Konina. Nigdy nie chciałem startować z okręgu konińskiego i o to nie zabiegałem. Chciałem ponownie wystartować z Sieradza, żeby wyborcy mojego okręgu mogli ocenić moją pracę. Dlatego ten okręg był dla mnie priorytetem” – napisał.

„Nie mam w zwyczaju ujawniać prywatnej korespondencji nawet, żeby zaprzeczyć kłamstwu. Wiem, że jak jutro wstanę rano to będę mógł spojrzeć w lustro. Będę mógł także bez wstydu rozmawiać z moimi wyborcami. Nie zawiodłem Ich i nie oszukałem. Tego samego życzę wszystkim, którzy dzisiaj odsądzają mnie od czci i wiary. Wiem, że niektórzy będą mieli z tym problem” – napisał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!