Wiadomości

Wielka bijatyka i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę, 17 sierpnia około godziny 13 na moście w rejonie stadionu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu zgrupowało się kilkudziesięciu pseudokibiców z zwaśnionych drużyn piłkarskich z Kędzierzyna-Koźla, Opola i Częstochowy, pomiędzy którymi doszło do konfrontacji. W kulminacyjnym momencie mogło się bić nawet ponad 130 osób – czytamy na portalu Prosto z Opolskiego.

W tym czasie na stadionie odbywał się mecz piłkarski pomiędzy TS Chemik Kędzierzyn-Koźle a LZS Skorogoszcz. Jak poinformowała komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, funkcjonariusze wkroczyli do działań i zapobiegli eskalacji agresywnych zachowań.

Pseudokibice zaczęli uciekać.Jeden z pojazdów, którym uciekało trzech mężczyzn, staranował policyjny radiowóz. Do zdarzenia doszło na ulicy 8 Marca w Sławięcicach. Pojazd wjechał w ślepą uliczkę. Mężczyźni zostali zatrzymani. Osoby uczestniczące w tym zdarzeniu nie poniosły poważniejszych obrażeń – mówiła kom. Magdalena Nakoneczna.

Policjanci zatrzymali także kilka innych pojazdów i nadal docierają do osób, które uczestniczyły w bójce. Kilka osób już zostało zatrzymanych. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nich narkotyki oraz zabronione niebezpieczne przedmioty.

Z relacji świadków wynika, że pojazdy miały chować się w bocznych uliczkach przed radiowozami.Jak udało się ustalić, pseudokibice mieli pozostawić swoje pojazdy w okolicy cmentarza na osiedlu Kuźniczka i przyszli w okolice stadionu bez koszulek. W kulminacyjnym momencie mogło się bić nawet ponad 130 osób.

Wielka bijatyka i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!