Wiadomości

Poseł Kukiz’15 nie chce kandydować z jednego komitetu wyborczego ze ślązakowcami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Łukasz Rzepecki z Kukiz’15 nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z listy PSL – Koalicji Polskiej, choć dostał propozycję „jedynki” w okręgu konińskim.

„urodziłem się w Zgierzu, pochodzę z Ozorkowa , gdzie byłem radnym, studia ukończyłem na Uniwersytecie Łódzkim natomiast z okręgu sieradzkiego dzięki Państwa zaufaniu, kampanii bezpośredniej i uzyskaniu 9229 głosów z 8 miejsca zostałem wybrany Posłem na Sejm RP.” – przypomina w poście zamieszczonym na facebooku poseł Łukasz Rzepecki.

„Po podpisaniu porozumienia Kukiz’15 z PSL dostałem propozycję startu z 1 miejsca w Koninie( woj wielkopolskie). Do wczoraj usilnie przekonywano mnie bym wystartował z Konina. W porozumieniu programowym wpisane są JOWy. Tłumaczyłem Pawłowi Kukizowi, że nigdy nie byłem w Koninie , nie mam żadnych związków z tym okręgiem. Natomiast nadal przekonywano mnie do startu z okręgu konińskiego. Więc mam pytanie do Pawła Kukiza , gdzie są te jednomandatowe okręgi wyborcze?” – pyta Rzepecki.

Nie podoba mu się również, że na listach PSL znaleźć się też mają osoby związane z ugrupowaniem z terenu Górnego Śląska, których stosunek do Polski nie może nie budzić sprzeciwu…

„Nie mogę również dawać twarzy również z powodu obecności na listach PSL autonomistów śląskich. Ich poglądy są dla mnie nieakceptowalne i powinny być poza debatą publiczną!!” – podkreślił poseł Kukiz’15.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!