Wiadomości

PSL chce wpisać członkostwo w UE do konstytucji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Złożenie poprawki o zmianę w konstytucji, wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji – zapowiedział w sobotę podczas krajowej konwencji wyborczej PSL lider partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ludowcy zgłoszą projekt ustawy i będą zbierać pod nim podpisy. – Złożymy poprawkę o zmianę w konstytucji, wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji – poinformował. Dodał, że ci, którzy nie poprą tej poprawki będą chcieli wyprowadzenia Polski z UE tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja br.

Lider PSL mówił, że jego ugrupowanie nie pozwoli, żeby „jakakolwiek siła polityczna wyprowadziła Polskę z UE”. – Nie ma zgody na polexit – podkreślił. Dodał, że gwarancją bezpieczeństwa Polski w UE jest zwycięstwo Koalicji Europejskiej.

Kosiniak-Kamysz poinformował, że jego partia w kampanii do PE będzie domagać się szacunku dla Polski i dla Unii Europejskiej.

– Dziś wielu zaczyna się troszczyć o nasze wartości, o nasze barwy i o naszą historię. To są ci sami faryzeusze, którzy jeszcze nie tak dawno wiadro pomyj na nas wylewali. To są ci sami, którzy jeździli do Wierzchosławic i próbowali ukraść naszą tożsamość. To są ci sami, którzy w wyborach samorządowych mówili o potrzebie wyeliminowania PSL z życia publicznego – mówił lider PSL. Boże drogi strzeż nas przed fałszywymi przyjaciółmi, bo z wrogami damy sobie radę – dodał.

Szef ludowców zaznaczył, że PSL nie pozwoli ani w Polsce, ani w Europie podciąć chrześcijańskich wartości. – Będziemy bronić wartości chrześcijańskich, wartości narodowych, społecznych, które od pokoleń są wypisane na zielonych sztandarach: Bóg, honor i ojczyzna – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!