Wiadomości

Przewoził w osobówce jedenastu nielegalnych imigrantów, został zatrzymany przez policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci krośnieńskiej drogówki podczas realizowanych działań „Prędkość” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem.

Już po chwili okazało się, że 18-latek, który w miejscowości Brzózka przekroczył prędkość i jechał bez wymaganych świateł, będzie miał dużo większe problemy. Funkcjonariusze w samochodzie pozbawionym tylnych siedzeń, ujawnili leżących pod kurtkami jedenastu nielegalnie przebywają na terytorium Polski obcokrajowców. To obywatele Syrii i Iraku. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy realizując zadania w ramach działań „Prędkość”, skontrolowali prędkość jadącego bez włączonych świateł pojazdu. Urządzenie pokazało, że kierujący prowadzi auto o 14 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien. Policjanci ujawniając popełnione przez kierującego wykroczenia, zatrzymali go do kontroli drogowej. Już po chwili okazało się, że 18-letniego obywatela Ukrainy czekały większe problemy niż grzywna. Funkcjonariusze w samochodzie marki Chrysler, pozbawionym tylnych siedzeń, ujawnili leżących pod kurtkami jedenastu cudzoziemców.

Dziesięciu pochodziło z Syrii, jeden to obywatel Iraku. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przeprowadzali kontrolę legalności pobytu cudzoziemców ustalając, że osoby w wieku od 17 do 33 lat przebywają na terytorium Polski nielegalnie. Z pomocą innych patroli, wszyscy przetransportowani zostali do krośnieńskiej komendy, gdzie zostali zaopatrzeni w wodę i jedzenie, natomiast pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Wszyscy zostali zatrzymani do dalszych czynności, po wykonaniu których pasażerowie, w związku z nielegalnym pobytem, zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Odpowiedzą oni za przekroczenie wbrew przepisom granicy państwa z Białorusi do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy państwa z Polski do Niemiec. Natomiast obywatel Ukrainy usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec. Czy ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto odpowie on także za wykroczenia drogowe.

Czytaj też:

Migranci reagują agresją na widok polskich patroli, stojących im na drodze na Zachód

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!