Wiadomości

Przewodniczący Rady Miasta Szczecin, najbliższy współpracownik prezydenta Piotra Krzystka, prowadził “pod wpływem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący Rady Miasta Szczecin, najbliższy współpracownik prezydenta Piotra Krzystka, zrezygnował z mandatu radnego i wszystkich funkcji publicznych. Powodem decyzji Michała Wilkockiego z Bezpartyjnych jest kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz do dwóch lat więzienia – informuje portal http://szczecin365.pl.

Do zatrzymania doszło w sobotę 27 kwietnia o godz. 1:40 w nocy. Policja otrzymała zgłoszenie, że ulicą Gontyny porusza się pijany kierowca – aby tego było mało – współpracownik Krzystka poruszał się miejską Skodą, z której nie mógł korzystać w godzinach nocnych. Po policyjnej kontroli okazało się, że Wilkocki był na potrójnym gazie, prowadził samochód mając w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie mogą występować zaburzenia równowagi, błędy w logicznym myśleniu, agresywność czy brawurowość.

Pijacki wybryk Przewodniczącego Rady Miasta swój finał znajdzie w sądzie, sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo. Michałowi Wilkockiemu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – art. 178a paragraf 1 Kodeksu Karnego. Zastosowano wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

/szczecin365.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!