Wiadomości

Przepełniony pogardą do Polaków wpis Janusza Lewandowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nienawiści i pogardzie wobec Polski i Polaków niektórzy politycy totalnej opozycji zdają się upodabniać do niemieckich nazistów, dla których Polacy byli po prostu podludźmi (Untermenschen). Oto kolejny przykład niebywałej wręcz pogardy do Polaków:

Portal niezalezna.pl przypomina przy okazji, że Janusz Lewandowski od wielu lat jest powiązany z niemieckimi instytucjami. Sztandarowym ośrodkiem środowiska gdańskich liberałów jest tamtejszy Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR), który powstał w 1989 r. z inicjatywy dwóch polityków KLD: właśnie Janusza Lewandowskiego (dziś przewodniczącego Rady Fundatorów IBnGR) i Jana Szomburga (obecnie prezesa IBnGR). W latach 1991-1992 IBnGR za pieniądze niemieckiej Fundacji Adenauera (powiązanej z CDA i finansowej z niemieckiego budżetu federalnego) realizował m.in. program badawczy pt. „Subwencjonowanie gmin”. Potem współpraca była równie intensywna, a jednym z jej owoców był np. wydany wspólnie przez obie organizacje raport „Rola edukacji finansowej w ograniczeniu wykluczenia finansowego” z 28 kwietnia 2014 r.

Niemieckie pieniądze trafiały również do założonego w 1998 r. przez Lewandowskiego „Klubu Obywatelskiego”. Fundacja Naumanna (także finansowana z niemieckiego budżetu) sponsorowała m.in. wydawane przez „Klub Obywatelski” publikacje, np. raport o edukacji gimnazjalnej oraz książkę „Polska i Unia Europejska”. Lewandowski zasiada też w Radzie Programowej Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, której sponsorem jest wspominana już niemiecka Fundacja Adenauera.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!