Polska Wiadomości

Przemysław Wipler spekuluje o koalicji Konfederacji z PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowy spindoktor Konfederacji, Przemysław Wipler vel Piwler, nie przestaje zaskakiwać. Dotychczas spekulowało się, że ma on być łącznikiem pomiędzy Konfederacją i PiSem. Sam zainteresowany mówi o porozumieniu z… Platformą Obywatelską.

Przemysław Wipler spekuluje o koalicji Konfederacji z PO. -Gdyby w ogóle z kimkolwiek rozważać koalicję, to sensowniej byłoby taktycznie dogadać się z obecną opozycją – powiedział wczoraj w rozmowie Onetu.

Wipler, który nieco ponad tydzień temu ogłosił powrót do polityki wystartuje jako lider listy Konfederacji w Toruniu. Wczoraj wystąpił w programie Onet Rano. Tam zapyatno go, czy jest zwolennikiem utworzenia koalicji między jego formacją polityczną oraz Prawem i Sprawiedliwością Jarosława KAczyńskiego. Prowadzący rozmowę Janusz Schwertner zauważył, że polityk był kiedyś związany z PiS, więc przynajmniej teoretycznie, mógłby pełnić rolę łącznika.

-Mówienie, że byłem kiedyś związany z PiS jest równie uczciwie, jak to, gdyby każdą rozmowę z Radosławem Sikorskim rozpoczynano od stwierdzenia, że “kiedyś był pan związany z PiS, więc czy będzie pan łącznikiem z tą partią? – obruszył się na to Wipler, po czym dodał:  -Gdyby w ogóle z kimkolwiek rozważyć koalicję, to uważam, że z różnych powodów sensowniej byłoby taktycznie dogadać się – na głębokie zmiany w Polsce po tych 8 latach; na techniczne wyczyszczenie państwa – z obecną opozycją. Ale bez Lewicy.

Zapytany, czy jest to rodzaj propozycji odpowiedział: – My nie mamy dla nikogo żadnej propozycji. Mówię o taktyce. Gdyby to rozważyć, to uważam, że z różnych powodów byłoby to rozsądne – stwierdził.

Wipler zaznaczył jednak, że aktualnie jego partia jasno i klaorownie mówi, że nie będzie z nikim koalicji, bo byłoby to złe dla Polski, a także dla samej Konfederacji, zarówno krótko, jak i długoterminowo.

Co ciekawe, o możliwej współpracy z PO pisał swego czasu związany z Konfederacją Tomasz Sommer:

NASZ KOMENTARZ: Nowy nabytek Konfederacji robi to, na czym najlepiej się zna: kluczy, zmyśla i produkuje sensacje. Jego działąniu przyświeca motto: niech nawet krytykują, byleby cały czas o nas mówili.

Polecamy również: Swiatłana Cichanouska niczym “hrabia” Potocki. Chce wydawać własne paszporty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!