Wiadomości

Przemycała narkotyki z Argentyny do Polski, ABW wytropiła ją w Buenos Aires

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła śledztwo w sprawie grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków i w jego ramach ustaliła adres zatrzymanej przez Interpol w Buenos Aires Sylwii S. – dowiedziała się PAP w źródłach bliskich sprawy.

Sylwia S. była podejrzana o udział w grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków i praniem pieniędzy w latach 1997-99. 41-letnią kobietę zatrzymano 28 listopada w Buenos Aires (Argentyna).

„Trwa procedura ekstradycji S. z Argentyny do Polski” – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w śledztwie prowadzonym wobec tej grupy przestępczej ustaliła i we współpracy z policją przekazała Interpolowi faktyczne miejsce pobytu S. oraz dane jej nowej tożsamości – wynika z ustaleń PAP.

Kobieta miała korzystać z fałszywych danych osobowych i ukrywać się jako obywatelka Boliwii. Według śledczych S. należała do zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 1997-99 przemycała kokainę z Ameryki Południowej do Polski. Łącznie w tym okresie przetransportowanych zostało kilkaset kilogramów tego narkotyku – ustalono w śledztwie.

S. była poszukiwana od listopada 1999 r. W październiku 2005 r. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za kobietą Europejski Nakaz Aresztowania. Śledztwo departamentu postępowań karnych ABW nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!