Wiadomości

Przemoc na Festiwalu Owsiaka: “Zaczęli mnie kopać po głowie, wyzywać od faszystów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nagle dopadło mnie czterech czy pięciu ochroniarzy. (…) Spacyfikowali mnie, wynieśli obok sceny, skuli mi ręce i nogi, wrzucili do furgonetki. Zaczęli mnie kopać po głowie, wyzywać od faszystów – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info pan Grzegorz.

Do wydarzeń miało dojść na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie. Policja przyjęła zgłoszenie, obecnie ustala fakty. Rzecznik prasowy WOŚP powiedział, że nie ma informacji w tej sprawie.

Pan Grzegorz skontaktował się z TVP Info poprzez platformę TWOJE INFO. Opowiedział wydarzeniach, do jakich miało dojść podczas festiwalu.

– Byłem pod sceną. Poprosiłem młodego człowieka, żeby mi podstawił kolano, bo chciałem pomachać i zrobić zdjęcie wykonawcy, wokaliście – powiedział. Po chwili miało na niego napaść kilku ochroniarzy, dotkliwie pobić go i wrzucić do furgonetki.

Pan Grzegorz podkreślił, że byli to ludzie z ochrony – oznaczeni, w czarnych koszulkach; kiedy zaczął się bronić, ci kopali go jeszcze bardziej, zaczęli też dusić.

– Wywieźli mnie na obrzeża Kostrzyna, tam jeszcze raz mnie pobili. Ściągnęli mi z palca obrączkę ślubną w kształcie sygnetu, mówiąc, że to jest za podwózkę do tego lasu. Napsikali mi gazem, zanim mnie wywlekli z samochodu, potem wywlekli mnie jakieś 50 metrów do zagajnika. Tam mnie jeszcze raz pobili, jeszcze raz napsikali gazem, no i uciekli. Ja tam straciłem przytomność – kontynuował poszkodowany.

Więcej:
https://www.tvp.info/38395522/pobicie-na-polandrock-festival-kopali-mnie-po-glowie-wyzywali-od-faszystow

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!