Wiadomości

Przekazał faktury na 3 mln zł – kolejna osoba zatrzymana przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Śledztwo dotyczące wystawiania fikcyjnych faktur na co najmniej 25 mln zł. Straty budżetu państwa przekraczające 2 miliony 700 tysięcy zł. Kolejna osoba zamieszana w proceder zatrzymana przez CBA.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prowadzą śledztwo w sprawie wystawiania w ramach prowadzonych na terenie kraju oraz za granicą podmiotów gospodarczych, faktur na co najmniej 25 mln zł, poświadczających nieprawdę co do okoliczności mogących mieć znaczenie do określenia wysokości należności publicznoprawnych, posługiwania się takimi dokumentami oraz podawania nieprawdy w składanych deklaracjach podatkowych. Postępowanie obejmuje lata 2017-2019. Do tej pory zarzuty w sprawie usłyszały cztery osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty budżetu państwa z tego tytułu to ponad 2 miliony 700 tysięcy zł.

Jak wynika z zebranego materiału dowodowego podejrzani reprezentujący podmioty gospodarcze z terenu województwa wielkopolskiego wystawiali sobie wzajemnie faktury VAT, na rzekome usługi i dostawy towarów, które następnie wykorzystywali w ramach swojej działalności gospodarczej oraz sprzedawali właścicielom innych podmiotów gospodarczych. Na podstawie tych faktur dokonywano następnie wyłudzeń należności w podatku od towarów i usług VAT.

W ostatnich dniach funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w proceder. Mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze. Ustalenia śledczych wskazują, że posługiwał się nierzetelnymi fakturami na kwotę ponad 3 mln zł. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!