Wiadomości

Prowadził szkolenia dla policji, CBA zatrzymało go razem z byłym ministrem transportu Sławomirem N.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ze Sławomirem N. zatrzymany został gdański biznesmen Jacek P. Jak udało nam się ustalić, Jacek P. prowadzi w Gdańsku firmę zajmującą się doradztwem księgowym. Pod koniec 2019 r. jego firma szkoliła policjantów ze zwalczania przestępczości podatkowej – pisze portal money.pl.

Jak ustalił money.pl, Jacek P., który został w poniedziałek zatrzymany wspólnie z b. ministrem transportu Sławomirem N. i b. dowódcą JW „GROM” Dariuszem Z., prowadzi w Gdańsku firmę zajmującą się doradztwem i szkoleniami w zakresie księgowości. Wszyscy trzej są podejrzewani o korupcją oraz działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Według informacji podanych przez portal, firma prowadzona przez Jacka P. prowadzi kursy dokształcające i doskonalące umiejętności zawodowe księgowych.

„Co ciekawe, w październiku i listopadzie 2019 r. w Kartuzach oraz w Mielnie firma Jacka P. prowadziła dla policji szkolenia ze zwalczania przestępczości podatkowej, rozpoznawania nieprawidłowości oraz przestępstw na szkodę interesów finansowych UE” – czytamy w money.pl.

Jak zaznaczono, „podczas warsztatów poruszano w szczególności tematykę oszustw w wewnątrzwspólnotowym obrocie towarami i usługami, zwrot nienależnych podatków i akcyzy – czyli po prostu mechanizmy działania karuzel podatkowych”.

Money.pl, powołując się na informacje Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zaznacza, że szkolenia posłużyły podniesieniu poziomu kompetencji funkcjonariuszy pionu do walki z przestępczością gospodarczą pełniących służbę na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!