Wiadomości

Przeszukania w Kijowie i Lwowie w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej Sławomira N.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kijowie i Lwowie trwają przeszukania w ramach śledztwa dotyczącego działalności przestępczej w sektorze drogowym – informuje agencja Interfax-Ukraina.

Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) podało w komunikacie, że w Kijowie, Lwowie i na terenie Polski prowadzone są czynności w ramach wspólnego śledztwa.

Według NABU czynności śledcze prowadzi międzynarodowy zespół w siedzibach Ukrawtodoru, a także firm biorących udział w przetargach agencji rządowej oraz w miejscach zamieszkania byłych pracowników agencji rządowej oraz obywateli polskich – domniemanych uczestników organizacji przestępczej.

W poniedziałek rano CBA poinformowało o zatrzymaniu byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, Sławomira N., a także byłego dowódcę jednostki GROM Dariusza Z. i gdańskiego przedsiębiorcę Jacka P. Wszyscy trzej są podejrzani o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sławomir N. był ministrem transportu w latach 2011–2013 i posłem Platformy Obywatelskiej. Jego karierę polityczną przerwała tzw. afera podsłuchowa oraz problemy z oświadczeniami majątkowymi. Od 2016 do 2019 pełnił funkcję prezesa Ukrawtodoru, ukraińskiej państwowej agencji drogowej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!