Wiadomości

Protureccy bojownicy zestrzelili śmigłowiec syryjskich sił rządowych /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W trakcie dzisiejszych walk w rejonie zdobytego kilka dni temu przez syryjskie siły rządowe miasta Sarakib protureccy bojownicy zestrzelili śmigłowiec. Zdarzenie to zostało zarejestrowane na filmie.

Dziś od rana działania syryjskich sił rządowych, przede wszystkim irańskich i proirańskich szyickich milicji, koncentrowały się na zachód od Aleppo. Bojownicy zostali wyparci z bezpośrednich przedmieść tego największego miasta Syrii, a rosyjskie samoloty zbombardowały miasto Kafr Hamra. W rękach syryjskich sił rządowych znalazło się przedmieście al-Raszidin, a także Las al-Asad.

Z kolei protureccy bojownicy przeprowadzili natarcie w kierunku na Sarakib, przejmując kontrolę nad leżącą na zachód od tego miasta wsią An-Najrab. W trakcie walk bojownicy zniszczyli czołg T-55 oraz zestaw przeciwlotniczy ZSU-23-4 Szyłka, co udokumentowali zdjęciami zamieszczonymi w internecie, a także zestrzelili śmigłowiec syryjskich sił rządowych.

Wyparte z An-Najrab pododdziały 25 Dywizji Sił Specjalnych, przegrupowawszy się, przeprowadziły kontratak i odbiły An-Najrab.

Dodajmy, że celem przeprowadzenia przez formacje protureckie wspomnianej operacji na Sarakib na kierunek ten przerzucone zostały elementy 1. Korpusu FSA, które poprzednio trzymały front w zachodniej części prowincji Aleppo. Skorzystała z tego 4. Dywizja Zmechanizowana Gwardii Republikańskiej, która przejęła kontrolę nad ostatnim znajdującym się jeszcze pod kontrolą protureckich bojowników odcinkiem autostrady M5. W ten sposób cała trasa Damaszek – Aleppo znalazła się w rękach syryjskich sił rządowych.

Z kolei operujący nieco dalej na południe 5. Korpus Syryjskiej Arabskiej Armii zdobył miasteczko Kafr Nuran, pogłębiając włamanie na granicy prowincji Idlib i Aleppo…

Wojciech Kempa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!