Wiadomości

Prokuratura zajmie się sprawą sprzedaży koszulek ze Stalinem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura zajmie się sprawą sprzedaży koszulek ze Stalinem – czytamy w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika”.

Jak podaje „Nasz Dziennik”, oferowanie takich koszulek spotkało się z oburzeniem kombatantów, którzy skierowali pismo w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego.

„W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie żądam natychmiastowej interwencji w sprawie jawnego łamania artykułu 13 Konstytucji RP oraz popełnienia przestępstwa z artykułu 256 Kodeksu karnego przez sklep internetowy oferujący do sprzedaży koszulki z wizerunkiem Józefa Stalina” – zaapelował rzecznik POKiN dr Jerzy Bukowski.

Akcesoria te są oferowane przez stronę, którą prowadzi spółka z adresem w Warszawie, ale zarejestrowaną w Poznaniu. Jak zauważyli krakowscy kombatanci, podobne motywy oferowane są również na innej stronie, prowadzonej przez zagraniczną firmę.

Według informacji Prokuratury Krajowej „pismo pana Jerzego Bukowskiego zostało potraktowane, jako zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa i w dniu 27 września 2018 r. zgodnie z właściwością zostało przesłane do Prokuratury Rejonowej w Żarach”.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!