Wiadomości

Prokuratura zajmie się poderżnięciem gardła kukle z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poznańska prokuratura z urzędu zajmie się sprawą występu z „kukłą” abp. Jędraszewskiego – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

W sobotę w poznańskim klubie Punto odbyły się wybory Mister Gay 2019. Jeden z uczestników, nazywający siebie „Drag Queen Mariolkaa Rebell”, symulował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów

Pisaliśmy o tym tutaj:

Uczestnik wyborów Mr Gay w Poznaniu poderżnął gardło kukle abpa Jędraszewskiego

– Po zapoznaniu się z treścią publikacji medialnych w prasie i w telewizji Prokurator Okręgowy polecił prokuraturze Poznań Stare Miasto przeprowadzenie postępowania w celu wyjaśnienia, czy w trakcie tego wydarzenia nie doszło do popełnienia przestępstwa – poinformował Smętkowski.

– Informacje, którymi dysponujemy, są jeszcze obecnie zbyt skąpe. Dopiero po ustaleniu przebiegu tego występu, przesłuchaniu świadków, zabezpieczeniu ewentualnego nagrania, będziemy mogli powiedzieć, pod jakim kątem to postępowanie będzie prowadzone – podkreślił prokurator.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!