Wiadomości

Uczestnik wyborów Mr Gay w Poznaniu poderżnął gardło kukle abpa Jędraszewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę w poznańskim klubie Punto odbyły się wybory Mister Gay 2019. Jeden z uczestników, nazywający siebie “Drag Queen Mariolkaa Rebell”, symulował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów – informuje TVP3 Poznań.

Relacja fotograficzna z imprezy została opublikowana na stronie internetowej klubu, część zdjęć pojawiła się też na prywatnym profilu na jednym z portali społecznościowych. Widać na nich dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Marka Jędraszewskiego. Na jednym ze zdjęć „Drag Queen Mariolkaa Rebell” trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół zgromadzeni są inni uczestnicy imprezy.

– Takie działanie jest jednoznacznie działaniem poniżającym. Wiadomo, że środowiska LGBT działają w sposób bardzo agresywny i próbują deprecjonować swoich przeciwników, silnie oddziałując na emocje – mówi w rozmowie z TVP Poznań socjolog Jerzy Kaczmarek z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Prokuratura informuje, że nie otrzymała żadnego zgłoszenia w tej sprawie, a wszelkie czynności mogą być podjęte jedynie na wniosek osoby, która czuje się poszkodowana.

/TVP 3 Poznań/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!