Wiadomości

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brutalne morderstwo, które wstrząsnęło Polską, może pozostać nieosądzone. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci Krystyny Ch., której ciało odkryto w lesie w Zielonej Górze.

Do zabójstwa doszło na początku ubiegłego roku. Podczas wycinki drzew pracownicy zobaczyli wystające z ziemi nogi. Wezwano policję. Funkcjonariusze odkryli zwłoki kobiety zakopane głową w dół – przypomina „Gazeta Lubuska”.

Technicy kryminalistyczni od razu stwierdzili, że kobieta została zamordowana. W toku śledztwa ustalono, że ofiara to 38-letnia Krystyna Ch. z Zaboru koło Zielonej Góry, mężatka i matka czworga dzieci, która co jakiś czas jeździła do pracy w Niemczech.

Kobieta ostatni raz była w domu 15 stycznia przed godz. 1 w nocy. Wprawdzie doszło do kłótni z mężem, ale potem sytuacja się uspokoiła. Krystyna Ch. położyła dzieci spać, po czym wyszła z domu, nie zabierając portfela ani dokumentów.

Śledczy w miejscu odnalezienia zwłok zabezpieczyli dużo śladów, m.in. odciski opon samochodu, którym morderca mógł przywieźć ciało kobiety lub wjechać z nią do lasu i tam ją zamordować. Mimo to nikt nie usłyszał zarzutów i nie wiadomo, czy w ogóle morderca stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

– Śledztwo dotyczące morderstwa zostało umorzone z powodu braku możliwości wykrycia sprawcy – mówi dziennikowi prok. Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

– Wygląda na to, że mamy do czynieni ze zbrodnią doskonała, ale takich niema. Po prostu nie daliśmy rady udowodnić podejrzanemu jego winy i tyle – mówi anonimowo jeden ze śledczych. Dochodzenie może zostać wznowione w razie natrafienia na jakikolwiek nowy trop. Prokuratura ma na to 30 lat.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!