Wiadomości

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcie Lempart

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcie Lempart, liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, za znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego.

Akt oskarżenia przeciwko Lempart skierował w czwartek Wydział do Spraw Wojskowych stołecznej Prokuratury Okręgowej. W treści zarzutów, jakie pod koniec kwietnia usłyszała Marta Lempart, wskazano na jej „postępowanie i właściwości, które mogą poniżyć wskazanych funkcjonariuszy publicznych w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanej służby”.

Tym samym kobieta znieważyła funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, „pełniących służbę przy granicy w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków ustawowych w zakresie jej ochrony” – podawała wówczas prokuratura. Marta Lempart nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Złożyła jedynie krótkie wyjaśnienia.

Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone do prokuratury jeszcze w październiku 2021 r. Wtedy na zorganizowanej przez Donalda Tuska manifestacji poparcia dla UE wystąpiła m.in. Lempart, ostro atakując funkcjonariuszy policji.

– Polska będzie świecka, że nie będziemy mieli w mundurach morderców, którzy wyrzucają dzieci do lasów – krzyczała liderka zwolenniczek aborcji. Komentowała tak wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki skierował imigrantów z Bliskiego Wschodu.

– Wszyscy wiemy, co się dzieje od paru tygodni na granicy, prawda? Co się dzieje? Straż Graniczna robi z ludźmi to, co może najgorszego. Wyrzuca ich z powrotem na Białoruś. Co my na to? Wypier***, Straż Graniczna! Przyjdziemy po was, jeśli będzie taka potrzeba – groziła Lempart.

Sytuacja powtórzyła się na początku grudnia minionego roku, gdy w czasie manifestacji przed Sejmem liderka Strajku Kobiet wykrzykiwała wulgarne i obraźliwe hasła pod adresem polskich żołnierzy i funkcjonariuszy straży granicznej: „Mordercy w polskich mundurach wyrzucają dzieci do lasu”.

– Pozwijcie mnie, to sprawa będzie o to, że jesteście pierd***nymi mordercami w mundurach, którzy wyrzucają dzieci do lasu. Będziemy to udowadniać przed sądem, bo jak na razie to są obiecanki – darła się przez megafon.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!