Wiadomości

Bydło tak się nie zachowuje. Podczas mszy weszli do kościoła i…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do 2 lat więzienia grozi młodym mężczyznom, którzy podczas mszy weszli do kościoła i dopuścili się obrazy uczuć religijnych oraz złośliwie przeszkadzali w nabożeństwie. 19-latek i jego o rok starszy kolega zaczęli palić papierosy, pić alkohol oraz głośno używać słów wulgarnych. Po wyjściu na zewnątrz załatwili potrzebę fizjologiczną na krzyż. Sprawcy byli kompletnie pijani. Jeden z nich twierdził, że krzyż pomylił ze ścianą.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z lubelskich parafii w ostatni piątek rano. W trakcie mszy do kościoła weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy usiedli w ławce. Sprawcy od samego początku zachowywali się hałaśliwie i używali słów wulgarnych. W pewnym momencie zaczęli palić papierosy i spożywać alkohol. Pomimo interwencji księdza nie chcieli opuścić kościoła. Dopiero po reakcji innych wiernych wyszli na zewnątrz. Tam jak się okazało, załatwili potrzebę fizjologiczną, na stoją na placu krzyż.

O sprawie zostali powiadomieni lubelscy policjanci. Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Jak się okazało, obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2. Sprawcy usłyszeli zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych. Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą. Za te przestępstwa grozi do 2 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski
Policja Lubelska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!