Polska Wiadomości

Prokuratura Bodnara chce ścigać rolników za wysypanie ukraińskiego zboża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła śledztwo w sprawie wysypania zboża z ukraińskich ciężarówek przed przejściem w Dorohusku. Postępowanie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia i przełamania zabezpieczeń celnych, za co może grozić do 5 lat więzienia.

Prokuratura Bodnara chce ścigać rolników za wysypanie ukraińskiego zboża. Do wydarzenie doszło w niedzielę ok. godz. 11.30 na drodze krajowej nr 12 prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku, w pobliżu miejsca protestu rolników. Według wstępnych ustaleń policji uczestnicy protestu zerwali plomby celne z trzech ciężarówek jadących z Ukrainy, co spowodowało częściowe wysypanie się zboża na jezdnię. Z szacunków wynika, że z każdego tira wysypało się około tony zboża.

O wszczęciu śledztwa poinformowała PAP w poniedziałek po południu rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. “Śledztwo zostało wszczęte w dwóch kierunkach, tj. zniszczenia mienia i przełamania zabezpieczeń celnych. Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Przesłuchujemy świadków, zabezpieczamy monitoring, dokumentację tych trzech transportów” – przekazała rzeczniczka.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chełmie. Za opisane czyny grozi do 5 lat więzienia.

Ministerstwo rolnictwa oraz spraw zagranicznych Ukrainy potępiło zniszczenie ukraińskiego zboża na polskiej granicy, wzywając do pociągnięcia winnych do odpowiedzialności. Również ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz zaapelował do polskich władz i policji o zdecydowaną reakcję na ten incydent.

NASZ KOMENTARZ: Szkoda, że prokuratura Bodnara nie jest tak skrupulatna, gdy trzeba sprawdzać nieuczciwych ukraińskich przewoźników i ich polskojęzycznych kontrahentów. Ludzie ci, na drodze do zarobku są gotowi zaorać całe polskie rolnictwo.

Polecamy również: Ukraińcy chcą głosować w polskich wyborach samorządowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!