Wiadomości

Prokurator generalna Florydy chce pociągnąć do odpowiedzialności proaborcyjnych wandali

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokurator generalna Florydy Ashley Moody chce, aby proaborcyjni agresorzy zapłacili za szkody

– Chcę pociągnąć ich do odpowiedzialności za próby zastraszania i grożenia praworządnym obywatelom naszego stanu – powiedziała prokurator generalna Florydy. Mężczyzna z Antify i kobieta z ekstremistycznej organizacji aborcyjnej Jane’s Revenge zostali oskarżeni o ataki na przychodnie pro-life na Florydzie.

Prokurator generalna Florydy Ashley Moody, chce, aby proaborcyjni agresorzy zapłacili za szkody, które wyrządzili centrom zdrowia pro-life na Florydzie. O trzy napaści na przychodnie pro-life i akty wandalizmu oskarżono 27-letniego Caleba Freestone’a z Antify i 23-letnią Amber Smith-Stewart z ekstremistycznej organizacji aborcyjnej Jane’s Revenge.

Freestone i Smith-Stewart zostali oskarżeni o demolowanie budynków poprzez pisanie gróźb, takich jak: “Jeśli aborcja nie jest bezpieczna, to wy też nie jesteście” i “wasz czas się skończył”. Ashley Moody zwróciła się do sądu federalnego o karę grzywien w wysokości 170 tys. dolarów dla obojga proaborcjonych aktywistów.

– Antifa i Jane’s Revenge są organizacjami przestępczymi i muszą odpowiedzieć za swoje przestępstwa na Florydzie. Podejmuję działania mające na celu pociągnięcie ich członków do odpowiedzialności za próby zastraszania i grożenia praworządnym obywatelom naszego stanu – stweirdziła prokurator generalna Florydy Ashley Moody.

Jeremy Dys z First Liberty Institute stwierdził, że decyzja prokurator generalnej jest właściwa. Dodał, że agresorzy są odpowiedzialni za ponad 100 ataków na ośrodki zdrowia pro-life. Zaznaczył, że nikt nie powinien cierpieć za zwykłe udzielanie porad kobietom.

– Pochwalamy prokurator generalną Ashley Moody za jej determinację, by pociągnąć tych wandali, wraz z szerszą siatką związaną z Jane’s Revenge, do odpowiedzialności za ponad 100 ataków na opowiadające się za życiem ośrodki zdrowia reprodukcyjnego w całym kraju, które nastąpiły w momencie, gdy ktoś ujawnił przeciek na temat orzeczenia w sprawie Dobbsa – powiedział.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 r. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, wydając decyzję w sprawie Dobbs vs. Jackson, uchylił panujące blisko 50 lat w USA “prawo do aborcji” traktowane jako prawo federalne.

/marsz.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!