Wiadomości

Prokurator chce przeszukania mieszkania “Nergala” oraz zabezpieczenia jego komputerów i telefonów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W trwającym przed gdańskim sądem procesie, w którym współoskarżonym o znieważenie polskiego godła jest lider deathmetalowej grupy Behemoth Adam Darski ps. Nergal, prokurator zawnioskował o przeszukanie mieszkania muzyka i zabezpieczenie jego komputerów i telefonów.

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się kolejna rozprawa w procesie. Sąd ujawnił, że prokurator Michał Kroplewski z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku złożył nowy wniosek dowodowy.

„Wniosek dotyczy przeprowadzenia przeszukań pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez oskarżonych Adama Darskiego i Rafała Wechterowicza (zgodzili się na podanie danych osobowych – PAP) w celu zabezpieczenia całości sprzętu informatycznego, tym telefonów, komputerów i innych elektronicznych nośników danych. Po zabezpieczeniu tych urządzeń prokurator wnioskuje o powołanie biegłego z zakresu informatyki w celu zabezpieczenia informacji mailowych przesyłanych między oskarżonymi między 18 stycznia i 8 lutego 2016 r. na okoliczność ustalenia, że zamiarem oskarżonych było znieważenie godła RP poprzez jego przedstawienie jako demona” — poinformowała sędzia Monika Jobska.

Sąd nie podjął jeszcze decyzji ws. wniosku prokuratora.

„Wniosek prokuratora odbieram jako kolejną próbę nękania Adama Darskiego. Mamy też tu do czynienia z wyabstrahowaniem od rzeczywistości – wiadomo przecież, że ludzie zmieniają często sprzęt komputerowy i telefony, a mowa jest o dokumentach sprzed kilku lat” — powiedział PAP obrońca „Nergala” i dwóch pozostałych oskarżonych Jacek Potulski.

Adwokat swoją odpowiedź na wniosek prokuratora ma sporządzić na piśmie w ciągu 14 dni.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!