Wiadomości

Profanacja figury Matki Boskiej w powiecie legnickim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z powiatu legnickiego w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch osiemnastolatków podejrzanych o niszczenie mienia i publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Młodzi mężczyźni najpierw wspólnie pili alkohol, a następnie za pomocą farby w sprayu zniszczyli figurkę Matki Boskiej i słup ogrodzeniowy należący do parafii, elewację, drzwi i okna budynku ośrodka zdrowia a na koniec podpalili kontener na śmieci. Obaj usłyszeli już zarzuty, teraz odpowiedzą przed sądem za swoje bezmyślne zachowanie.

Późno nocną porą dwaj 18 – latkowie po wypiciu u jednego z nich zakupionych wcześniej trunków postanowili, że jeden odprowadzi drugiego do domu. Panowie wpadli na pomysł, żeby w drogę na wszelki wypadek zabrać ze sobą farbę w sprayu. Zbyt duża dawka alkoholu jest często katalizatorem nieodpowiedzialnych zachowań. Tak było w tym przypadku. Najpierw nastolatkowie sprayem zniszczyli figurkę Matki Boskiej i słup ogrodzeniowy należący do parafii. Następnie udali się pod ośrodek zdrowia, gdzie pomalowali farbą elewację, drzwi i okna budynku. Wpadli też na pomysł by podpalić kontener na śmieci.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Chojnowie w wyniku pracy operacyjnej już kilka dni po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie zatrzymali podejrzanych. Młodzi, nieodpowiedzialni mężczyźni usłyszeli zarzuty niszczenia mienia i publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej, do których się przyznali. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Za czyny, o które są podejrzani grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/dolnoslaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!